Dekanımızın Mesajı

Sevgili Gençler;
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi gerek yeraltı ve yeryüzü zenginlikleri, gerek yenilenebilir ve temiz enerji kaynakları ve iş hacmi potansiyeli ile mühendislik alanında ülkemizin en önemli şehirlerinden Muğla’da modern bilgi ve becerilerle donatılmış, 21. Yüzyılın ihtiyaçlarını karşılamaya hazır mühendisler yetiştirmektedir.
İyi eğitimli, günümüz dünyasında mühendislik alanında yapılan çalışmaları ve karşılaşılan problemleri yakından tanıyan akademik personelimiz ile sadece ülkemizde değil bütün dünyada mühendislik çözümleri üretebilecek, mühendislik düşünce yapısına sahip, evrensel mühendisler yetiştirmek hedefiyle dünyanın pek çok yerinden gelen gençlere %100 İngilizce mühendislik eğitimi sunuyoruz. Bu doğrultuda dünyanın çeşitli yerlerinde mühendislik eğitimi veren eşdeğer kurumları takip edip, kullanılan eğitim materyal ve yöntemlerimizi en güncel ve en etkili durumda tutuyoruz. Üniversitelerin en önemli işlevlerinden birinin katma değer üretmek olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak sanayi ile işbirliğini destekliyor, öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş hayatlarına geçişlerine destek olabilmek adına bölgemizin sanayi hayatı ile öğrencilerimiz arasında köprü vazifesi görüyoruz.
Bir mühendislik fakültesinin en önemli görevlerinden birinin küresel kalite standartlarından taviz vermeden güncel bir eğitim sunmak olduğunu düsturuyla, zaten akredite olan bölümlerimizin yanı sıra MÜDEK akreditasyonu sürecinde olan bölümlerimizde modern laboratuvarlarımız, sınıflarımız ve binalarımız ile eğitim ve öğretime devam etmekte ve daima daha iyiyi hedeflemekteyiz.
Üniversitemizin bulunduğu konumun coğrafi ve kültürel güzellikleri ve fakültemizin bulunduğu merkez kampüsün öğrencilere sunduğu sosyal imkânların siz gençlere keyifli ve mutlu bir üniversite hayatı sunacağını umuyorum.
Selam ve sevgilerimle…
 
 
>